☀️ Letní dárek SLEVA 5% na vše. Slevový kupón: SLEVA5. Neplatí při nákupu na ičo.☀️ Zavřít
Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Ne: 9–18 h.)
košík je prázdný

Slunečníky SCOLARO

Vyberte si v našem katalogu profesionální italský slunečník Scolaro. Vybírat můžete mezi slunečníky se středovou tyčí, zvláště vhodné pro vytváření všestranných stínových ploch, velký slunečník ideální pro profesionální použití, designové slunečníky, které dávají extra nádech modernímu a exkluzivnímu prostředí, nebo robustní boční slunečník, který dobře vypadá a zároveň šetří místo na terase. To vše najdete v kategorii slunečníků Scolaro.

 

Společnost Scolaro byla založena před 45 lety a vyráběla řemeslné dřevěné slunečníky. Nabídka obsahuje dřevěné a hliníkové slunečníky s centrální tyčí, bočním stožárem i teleskopickým rámem. Politika společnosti se neustále snaží o spokojenost zákazníků a umožňuje vyvážet slunečníky do více než 70 zemí světa.

Zkušenosti, manipulativní dovednosti, k tomu nové a nové technologie vedly ke zlepšení standardu kvality a přinesly jednoduchý funkční produkt vyvinutý pro ochranu před sluncem. Design, nová technická řešení a kombinace nejlepších materiálů znamenají finální výsledek slunečníku, který prošel výhradně italským výrobním procesem. Produkty Scolaro jsou navrženy, vyvinuty a vyráběny výhradně ve společnosti se sídlem v Itálii. Zvláštní péče o konečnou úpravu a kontrolu kvality je nedílnou součástí politiky značky.

Díky použitým materiálům a technickému vybavení jsou slunečníky Scolaro pevné a vhodné pro těžké a profesionální použití. Použití nepromokavých akrylových tkanin, ošetřeného dřeva, oceli a hliníku poskytuje jejich dlouhou životnost. Zvláštní pozornost věnovaná snadné údržbě a dostupnosti náhradních dílů je zaručena.

Ing. Tomáš Kříž

Ing. Tomáš Kříž
majitel e-shopu

Nákup zahradního slunečníku: Co je potřeba vědět před jeho pořízením.

Existují dva základní typy slunečníků: boční slunečníky, které mají tyč/stožár umístěn mimo osu stínidla (střechy) slunečníku a slunečníky se středovou tyčí, kde je noha umístěna v ose stínidla.

Slunečníky s boční nohou poskytnou příjemný stín i nad velkou terasou, posezením u bazénu i na zahradě. Boční tyč, kotvení slunečníku či jeho stojan vám neubírá prostor a šetří tak cenné místo k odpočinku.

Slunečníky na balkon jsou velmi oblíbené a nabízí komfortní nastavení sklonu střechy a tím velmi snadné vykrytí slunečního svitu po celý den. Současné modely balkonových slunečníků jsou navíc moderně pojaté. Mají menší rozměr střechy než velké zahradní deštníky. V této skupině naleznete i balkonové clony, které umožní maximální variabilitu a naklápění ve všech směrech.

Naklápěcí slunečníky s kloubem vám umožňí nastavit sklon střechy podle toho, odkud zrovna svítí slunce. Spolehlivě vás ochrání před ostrým sluncem a škodlivým UV zářením po celý den.

Při nákupu slunečníku je velmi důležité si uvědomit, že cenové rozdíly mezi jednotlivými modely jsou spojeny s technickými a materiálovými detaily, které vylepšují dané modely slunečníků a slibují snadnou manipulaci a výdrž materiálů.

 • Slunečníky se velmi liší co do použitelnosti,
 • v často úžasné funkčnosti,
 • stálobarevnosti/světlostálosti potahu,
 • UV ochranou,
 • dostupností náhradních dílů.

Při nákupu dávejte pozor na to, jakým způsobem se váš nový slunečník bude ovládat - otevírat/zavírat: nejznámější je ovládání pomocí kličky. Je zde však také funkce push-up či teleskopické ovládání.

Terasa, zahrada i balkon jsou místa, kde rádi trávíme čas a relaxujeme v příjemném chladivém stínu. Tvar střechy (stínidla) slunečníku volte podle toho, do jakých prostorů jej umístíte.

 • Čtvercové slunečníky se hodí do pravidelných prostorů a hranatým doplňkům zahradního nábytku - obdélníkovému a čtvercovému stolu. Vzhledově, ale i prostorově jsou tedy předurčeny pro symetrické prostory. Často je také vidíme v restauracích, kavármách i hotelích.
 • Obdélníkové slunečníky jsou vhodné na balkony a k zahradnímu posezení či malé terasy obdélníkového tvaru. Pro úsporu místa je lze postavit jednou stranou ke zdi.
 • Kulaté slunečníky volíme k zastínění menších prostor a na pláž. Střecha slunečníku je tvořena většinou šestiúhelníkem nebo osmiúhelníkem.

V nabídce je celá řada rozměrů slunečníků. Nevíte, jaká velikost bude ta správná pro vaši odpočinkovou zónu? Položte si otázku, jak velký stín budete potřebovat. Na základě toho zvolte daný rozměr slunečníku. V nabídce slunečníků najdete modely o průměru od 150 cm až po velké slunečníky s rozměry až 8 metrů. TIP: Pro zahradní stůl se 6 křesly volte slunečník 3m, případně i větší s rozměrem 4m.

Na trhu je celá řada předních výrobců slunečníků (Doppler, Glatz, Knirps, Scolaro). Všichni tito výrobci se snaží o to, aby slunečník na zahradu měl ty nejlepší vlastnosti a funkce, díky kterým se vám bude slunečník snadno ovládat a poskytne příjemný stín od rána až do večera.

 • Kloub, pomocí kterého můžete naklápět střechu slunečníku do různých stran a vykrýt tak sluneční svit po delší čas.
 • Výškové nastavení pomůže snížit střechu slunečníku a v kombinaci s naklápěcím kloubem docílíte ještě většího stínu.
 • Otevírání a zavírání kličkou velmi usnadní otevření i složení slunečníku a to jen pomocí několika málo otočení.
 • Boční slunečník má často navíc naklápění střechy v horizontálním i axiálním úhlu a je otočný kolem své osy.

Stojany a držáky na slunečník jsou potřebným příslušenstvím, které nesmí při nákupu a následném kotvení slunečníku chybět. Mohou být žulové, betonové, plastové plnitelné pískem nebo vodou, ve formě kotev do země či dlaždicových stojanů. Správně zvolený slunečník s podstavcem tvoří bezpečné stabilní stínění i za silnějšího větru. Při výběru odpovídajícího kotvení dbejte na výrobcem doporučenou minimální zátěž a také na průměr spodní tyče slunečníku.

Klasický typ zahradního slunečníku nebo slunečníku na balkon má středovou tyč. V horkých letních dnech slouží nejen jako ochrana a poskytuje příjemně chladivý stín, může také ale sloužit jako módní doplněk a být skutečným poutačem na vaší terase či zahradě.

 • slunečník není příliš velký, je lehký, a proto se s ním snadno manipuluje
 • díky středové tyči je ve větru velmi stabilní.

Ne vždy je však klasický slunečník optimálním řešením pro každý balkon či terasu. Stínidlo slunečníku je většinou umístěno nad stolem a tak neposkytne více stínu na požadovaném místě.

Výhody této skupiny bočních slunečníků vycházejí přímo z konstrukce slunečníku: tyče/stožáru umístěného mimo osu slunečníku:

 • neexistuje žádný centrální stožár, který by překážel posezení,
 • mnoho slunečníků s bočním ramenem nabízí možnost otočení kolem své osy a umístění tak střechy slunečníku na jiné místo, aniž by bylo nutné pohybovat základnou deštníku,
 • nastavit lze také úhel sklonu střechy, což na jedné straně výrazně prodlužuje stín a na druhé straně vykrývá nízko položené ranní nebo večerní slunce.

To, jestli a jak jsou potahy slunečníků odolné vodě jsme popsali na našem blogu v článku Je slunečník voděodolný?.

Výpis se aktualizuje