☀️ Letní dárek SLEVA 5% na vše. Slevový kupón: SLEVA5. Neplatí při nákupu na ičo.☀️ Zavřít
Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Ne: 9–18 h.)
košík je prázdný

Jak vybrat slunečník na balkon

Jak vybrat slunečník na balkon

Jak vybrat slunečník na balkon? Čtvercový, obdélníkový nebo kulatý, stabilní ve větru, nezabere téměř žádné místo a dává vašemu balkonu chladný stín. Ať žije balkonový slunečník!

Slunečník na balkon


Najděte správný slunečník na balkon

Klasikou pro balkon je kulatý středový slunečník o rozměru ca. 1,5 metru. Zda je to pro vás ta nejlepší volba, záleží jak na vašem vkusu, tak na vašem balkonu. Pro malé balkóny jsou vhodné menší slunečníky či balkonové clony, které lze umístit ke stěně či zábradlí. Stojan na slunečník tak nezabere cenný prostor ve stínu. Další věc, kterou je třeba vzít v úvahu: pokud žijete ve větrném prostředí, slunečník musí být obzvláště stabilní. Pokud slunečník zimuje veknu, hraje roli odolnost vůči povětrnostním vlivům. Pokud se slunce potuluje po vašem balkonu, potřebujete model s naklápěcí střechou - kloubem.

Čtvercový nebo kulatý - který tvar slunečníku je nejlepší?

Pokud má slunečník alespoň jednu rovnou stranu, lze jej snadno umístit ke zdi domu. To vám ušetří místo. Na úzké balkony se proto obzvláště dobře hodí obdélníkové slunečníky. Poskytují stín v celé šířce, i když je umístíte blízko zábradlí. Kulaté slunečníky potřebují více místa. Výhody hranatých slunečníků jsou tedy zřejmé: můžete je postavit vedle sebe. Jsou ideální pro dlouhé, úzké balkony. S funkcí náklápěcí střechy vytvářejí skvělý stín. Některé modely (často označované jako balkonové clony) lze také naklápět vodorovně i svisle. V závislosti na poloze slunce je tak můžete umístit na úzkou nebo dlouhou stranu balkonu.

Ideální slunečník na větrný balkon

Musí být stabilní. To je jasné. U menších modelů obvykle postačuje plastový stojan, který můžete naplnit vodou nebo pískem. Větší modely by měly mít žulový nebo betonový stojan. Tip: Dávejte pozor na integrovaná madla či kolečka. Díky nim můžete na svém balkoně pohybovat se slunečníkem snadněji. Při hmotnosti padesáti kilogramů a více je to výhoda, kterou nelze podceňovat. Pokud jde o malý balkon: existují balkonové stojany nebo také svorky, pomocí který přimontujete slunečník přímo na zábradlí balkonu. Šetří místo a jedná se o stabilní řešení. Tip: Slunečník můžete k zábradlí připevnit také stahovacím páskem. Nevypadá to tak hezky, ale je to cenově dostupné řešení.

Slunečník na zábradlí balkonu

Nejlevnější varianta: K zábradlí můžete pomocí stahovací pásky připevnit jakýkoliv slunečník, alespoň na dvou bodech, aby zůstal pevně na svém místě. To ale nevypadá opravdu hezky. To, zda vydrží poryv větru, závisí na jeho síle a také hmotnosti slunečníku. Proto doporučujeme použití stabilního stojanu na slunečník. A to buď samostatně dle výrobcem doporučené minimální hmotnosti, nebo v kombinaci balkonové svorky (svorka Doppler na hranaté zábradlí, na kulaté zábradlí pak svorka Doppler Fix Vario).

Vybrat slunečník na balkon

Výpis se aktualizuje