Vážení zákazníci, náš e-shop i výdejní místo funguje bez omezení.

košík je prázdný

Slunečníky

Nabízíme kvalitní zahradní slunečníky i slunečníky pro profesionální použití (gastro slunečníky). V naší nabídce naleznete slunečníky kovové i dřevěné, klasické se středovou tyčí i oblíbené moderní slunečníky s boční nohou. Klademe důraz na kvalitu, proto vybíráme produkty renomovaných evropských… číst více
Nabízíme kvalitní zahradní slunečníky i slunečníky pro profesionální použití (gastro slunečníky). V naší nabídce naleznete slunečníky kovové i dřevěné, klasické se středovou tyčí i oblíbené moderní slunečníky s boční nohou. Klademe důraz na kvalitu, proto vybíráme produkty renomovaných evropských značek Doppler, Glatz, Knirps nebo Scolaro. Máme nejširší nabídku na české i slovenském trhu - slunečníky na terasu, k bazénu či na balkón, profi slunečníky pro hotely, restaurace, kavárny, wellness i jiné gastro zařízení. číst méně

Ing. Tomáš Kříž

Ing. Tomáš Kříž
majitel e-shopu

Nákup zahradního slunečníku: Co je potřeba vědět před jeho pořízením.

Dva nejdůležitější typy slunečníků jsou slunečníky s boční tyčí, které mají tyč/stožár umístěn mimo osu stínidla (střechy) slunečníku a slunečníky se středovou tyčí, mající tyč umístěnou v ose stínidla.

Při nákupu slunečníku je velmi důležité si uvědomit, že cenové rozdíly mezi jednotlivými modely jsou spojeny s technickými a materiálovými detaily, které vylepšují dané modely slunečníků a slibují snadnou manipulaci a výdrž materiálů.

  • Slunečníky se velmi liší co do použitelnosti,
  • v často úžasné funkčnosti,
  • stálobarevnosti/světlostálosti potahu,
  • UV ochranou,
  • dostupností náhradních dílů.

Při nákupu dávejte pozor na to, jakým způsobem se váš nový slunečník bude ovládat - otevírat/zavírat: nejznámější je ovládání pomocí kličky. Je zde však také funkce push-up či teleskopické ovládání.

Klasický typ zahradního slunečníku nebo slunečníku na balkon má středovou tyč. V horkých letních dnech slouží nejen jako ochrana a poskytuje příjemně chladivý stín, může také ale sloužit jako módní doplněk a být skutečným poutačem na vaší terase či zahradě.

  • slunečník není příliš velký, je lehký, a proto se s ním snadno manipuluje
  • díky středové tyči je ve větru velmi stabilní.

Ne vždy je však klasický slunečník optimálním řešením pro každý balkon či terasu. Stínidlo slunečníku je většinou umístěno nad stolem a tak neposkytne více stínu na požadovaném místě.

Výhody této skupiny bočních slunečníků vycházejí přímo z konstrukce slunečníku: tyče/stožáru umístěného mimo osu slunečníku:

  • neexistuje žádný centrální stožár, který by překážel posezení,
  • mnoho slunečníků s bočním ramenem nabízí možnost otočení kolem své osy a umístění tak střechy slunečníku na jiné místo, aniž by bylo nutné pohybovat základnou deštníku,
  • nastavit lze také úhel sklonu střechy, což na jedné straně výrazně prodlužuje stín a na druhé straně vykrývá nízko položené ranní nebo večerní slunce.

Výpis se aktualizuje