☀️ Letní dárek SLEVA 5% na vše. Slevový kupón: SLEVA5. Neplatí při nákupu na ičo.☀️ Zavřít
Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Ne: 9–18 h.)
košík je prázdný

Slunečníky

Slunečník vám pomůže překonat horké dny plné žhavého slunce a poskytne chladivý stín. V neposlední řadě ochrání Vaši kůži před škodlivým UV zářením, kterého je v současné době stále více a více. Se slunečníkem si užijete posezení na zahradě, terase i balkoně i v těch nejparnějších dnech. Poskytne ideální prostor pro různé aktivity, ať už chcete relaxovat s knihou, grilovat s přáteli nebo si jen tak užívat letního počasí.

 

Nabízíme kvalitní slunečníky na terasu, zahradu, na balkon i k moři na pláž. V čem jsou naše slunečníky jiné než ostatní? Klademe důraz na kvalitu, proto vybíráme slunečníky renomovaných evropských značek: Doppler, Glatz, Knirps nebo Scolaro. Vyznačují se stabilními konstrukcemi, potahy s vysokou UV ochranou, moderním trendy vzhledem a jednoduchou obsluhou, kterou zvládne žena i senior. Kvalita všech použitých materiálů slunečníků Doppler a Knirps je navíc podtržena prodlouženou zárukou na 3 či 5 let. Ke všem slunečníkům nabízíme odpovídající příslušenství, náhradní díly i potahy.

 

Pro gastro zařízení máme tzv. profesionální slunečníky, které jsou díky masivní konstrukci a použitými materiály vhodné jako slunečníky do restaurace, hotelu, kavárny, náměstí, wellness, školy i školky (jsou to tzv. gastro restaurační či hospodské slunečníky). Pro firmy realizujeme reklamní slunečníky s potiskem vlastního loga či jiné grafiky a to již od 1 kusu.

 

Zahradní slunečník: jaký vybrat?

V naší nabídce naleznete slunečníky kovové i dřevěné a to klasické se středovou tyčí či oblíbené slunečníky s boční nohou, které nepřekáží a navíc mají parádní look. Slunečník nebude tedy jen dobrým sluhou pro ochranu před sluncem, ale navíc dodá Vaší terase další designový prvek. Také ve slunečnících doba pokročila a rok co rok renomovaní výrobci vyvíjejí zcela nové modely, které zapadají do současných moderních teras. Inovativní novinky přináší funkce, které usnadňují samotnou manipulaci se slunečníkem, nové materiály potahů s vysokou UV ochranou, impregnací či sofistikovaná řešení kotvení slunečníků bez nutnosti šroubování a další manipulace se stojanem slunečníku.

 

Slunečníky na balkon jsou rozměrově i tvarově uzpůsobené pro použití ve stísněných prostorách, lodžiích a obecně malých terasách. Mají menší rozměr střechy než velké zahradní deštníky a vybavené jsou naklápěcími klouby pro snadné vykrytí nízkého sluníčka.

 

Jakou velikost slunečníku zvolit?

Velikost slunečníku závisí na několika faktorech:

 1. Plocha, kterou chcete zatínit: Změřte plochu, kterou chcete slunečníkem chránit. Doporučuje se zvolit rozměr, který je minimálně o 1,50 m větší než oblast, kterou máte zájem zastínit. Tento rozdíl může být menší v případě, že slunečník má možnost naklápění stínidla ve dvou rovinácch
 2. Počet osob, které budou pod slunečníkem: Pro 1 osobu na pláži postačí slunečník s průměrem střechy 200-250 cm, pro 1-2 osoby na terase postačí slunečník v rozměru střechy 250-300 cm. Pro 3-4 osoby je ideální slunečník s rozměrem 300-350 cm. Pro 5 a více osob zvolte slunečník s průměrem 300 cm / 3x3m a více.
 3. Typ slunečníku: Kulaté slunečníky jsou nejběžnější a hodí se pro většinu zahradních stolů. Čtvercové slunečníky poskytují maximální stín a jsou vhodné pro symetrické prostory. Do těchto pravidelných prostor doporučujeme také obdélníkové slunečníky, které poskytnou velkolepý stín. Slunečníky s boční nohou nezabírají tolik drahoceného místa na zemi a jsou často multifunkční včetně naklápění střechy v různých směrech. Snadno pomocí nich vykryjete pálící slunce po celý den.

 

Nepromokavé slunečníky: užijte si terasu i za deště

Už žádné rušení letního posezení deštěm! S nepromokavým slunečníkem si terasu vychutnáte i za nepříznivého počasí. Jak to funguje? Tajemství tkví v látce potahu, která je impregnována vodoodpudivou úpravou. Díky ní voda po látce stéká a nevsakuje se. Jaká látka je nejlepší? Pro běžné použití v soukromém sektoru postačí polyakrylová nebo polyesterová látka. Tyto materiály jsou voděodolné a snadno se udržují. Všechny námi nabízené slunečníky disponují impregnovanými potahy a jsou tak vodoodpudivé.

Pokud ale chcete absolutní jistotu, že vám déšť nebude protékat skrz švy potahu slunečníku, zvolte All Weather akryl. Tip: Pro maximální voděodolnost je důležité o impregnovanou látku správně pečovat. Dodržujte pokyny výrobce a látku pravidelně čistěte a impregnaci obnovujte vhodným impregnačním sprejem. Látka s vodním sloupcem 300 mm udrží běžný déšť, ale přes švy může po určité době kapat voda. All Weather akryl: Absolutně voděodolný materiál, odolný i proti silnému dešti.

Potahy slunečníků Glatz mají v kvalitě látky třídy 5 vodní sloupec nad 350 mm. Vodoodpudivé jsou i potahy kvality látky třídy 4 (vodní sloupec >150 mm) i potahy kvality látky třídy 2 (vodní sloupec >100 mm). Akrylové potahy slunečníků Scolaro nabízí vodní sloupec 250 mm.

 

Příslušenství pro zahradní slunečníky

S vhodným podstavcem pod slunečník bude vaše nové stínění kompletní. Stabilita slunečníku je velmi důležitá. Čím je slunečník větší, tím musíme být u kotvení slunečníku obezřetnější a zvolit vhodný stojan. U každého slunečníku je uvedena výrobcem doporučená minimální hmotnost stojanu. Ve větrnějším prostředí je vhodné kotvení naddimenzovat. V naší nabídce naleznete stojany na slunečníky z různých materiálů i provedení (kovové, plastové, žulové aj.), různé kotvy do země, svorky apod. V neposlední řadě je vhodné slunečník opatřit ochranným obalem. Prodloužíte životnost potahu i jiných materiálů konstrukce slunečníku. S výběrem vhodného příslušenství pro slunečník nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme.

 

TIP: Vyšperkujte svou terasu k dokonalosti a doplňte posezení o polstry na zahradní nábytek. Dodají nábytku parádní look a navíc umocní pohodlí. Barevně lze podsedáky ladit se stříškou zahradního slunečníku či doplňky v exteriéru. V nabídce najdete celou řadu polstrů i sedáků na křesla, židle, lehátka, houpačky i jiný domácí či zahradní nábytek. Individuálně lze ušít i atypický rozměr sedáku na jakýkoliv nábytek a to již od 1 kusu.

Ing. Tomáš Kříž

Ing. Tomáš Kříž
majitel e-shopu

Nákup zahradního slunečníku: Co je potřeba vědět před jeho pořízením.

Existují dva základní typy slunečníků: boční slunečníky, které mají tyč/stožár umístěn mimo osu stínidla (střechy) slunečníku a slunečníky se středovou tyčí, kde je noha umístěna v ose stínidla.

Slunečníky s boční nohou poskytnou příjemný stín i nad velkou terasou, posezením u bazénu i na zahradě. Boční tyč, kotvení slunečníku či jeho stojan vám neubírá prostor a šetří tak cenné místo k odpočinku.

Slunečníky na balkon jsou velmi oblíbené a nabízí komfortní nastavení sklonu střechy a tím velmi snadné vykrytí slunečního svitu po celý den. Současné modely balkonových slunečníků jsou navíc moderně pojaté. Mají menší rozměr střechy než velké zahradní deštníky. V této skupině naleznete i balkonové clony, které umožní maximální variabilitu a naklápění ve všech směrech.

Naklápěcí slunečníky s kloubem vám umožňí nastavit sklon střechy podle toho, odkud zrovna svítí slunce. Spolehlivě vás ochrání před ostrým sluncem a škodlivým UV zářením po celý den.

Při nákupu slunečníku je velmi důležité si uvědomit, že cenové rozdíly mezi jednotlivými modely jsou spojeny s technickými a materiálovými detaily, které vylepšují dané modely slunečníků a slibují snadnou manipulaci a výdrž materiálů.

 • Slunečníky se velmi liší co do použitelnosti,
 • v často úžasné funkčnosti,
 • stálobarevnosti/světlostálosti potahu,
 • UV ochranou,
 • dostupností náhradních dílů.

Při nákupu dávejte pozor na to, jakým způsobem se váš nový slunečník bude ovládat - otevírat/zavírat: nejznámější je ovládání pomocí kličky. Je zde však také funkce push-up či teleskopické ovládání.

Terasa, zahrada i balkon jsou místa, kde rádi trávíme čas a relaxujeme v příjemném chladivém stínu. Tvar střechy (stínidla) slunečníku volte podle toho, do jakých prostorů jej umístíte.

 • Čtvercové slunečníky se hodí do pravidelných prostorů a hranatým doplňkům zahradního nábytku - obdélníkovému a čtvercovému stolu. Vzhledově, ale i prostorově jsou tedy předurčeny pro symetrické prostory. Často je také vidíme v restauracích, kavármách i hotelích.
 • Obdélníkové slunečníky jsou vhodné na balkony a k zahradnímu posezení či malé terasy obdélníkového tvaru. Pro úsporu místa je lze postavit jednou stranou ke zdi.
 • Kulaté slunečníky volíme k zastínění menších prostor a na pláž. Střecha slunečníku je tvořena většinou šestiúhelníkem nebo osmiúhelníkem.

V nabídce je celá řada rozměrů slunečníků. Nevíte, jaká velikost bude ta správná pro vaši odpočinkovou zónu? Položte si otázku, jak velký stín budete potřebovat. Na základě toho zvolte daný rozměr slunečníku. V nabídce slunečníků najdete modely o průměru od 150 cm až po velké slunečníky s rozměry až 8 metrů. TIP: Pro zahradní stůl se 6 křesly volte slunečník 3m, případně i větší s rozměrem 4m.

Na trhu je celá řada předních výrobců slunečníků (Doppler, Glatz, Knirps, Scolaro). Všichni tito výrobci se snaží o to, aby slunečník na zahradu měl ty nejlepší vlastnosti a funkce, díky kterým se vám bude slunečník snadno ovládat a poskytne příjemný stín od rána až do večera.

 • Kloub, pomocí kterého můžete naklápět střechu slunečníku do různých stran a vykrýt tak sluneční svit po delší čas.
 • Výškové nastavení pomůže snížit střechu slunečníku a v kombinaci s naklápěcím kloubem docílíte ještě většího stínu.
 • Otevírání a zavírání kličkou velmi usnadní otevření i složení slunečníku a to jen pomocí několika málo otočení.
 • Boční slunečník má často navíc naklápění střechy v horizontálním i axiálním úhlu a je otočný kolem své osy.

Stojany a držáky na slunečník jsou potřebným příslušenstvím, které nesmí při nákupu a následném kotvení slunečníku chybět. Mohou být žulové, betonové, plastové plnitelné pískem nebo vodou, ve formě kotev do země či dlaždicových stojanů. Správně zvolený slunečník s podstavcem tvoří bezpečné stabilní stínění i za silnějšího větru. Při výběru odpovídajícího kotvení dbejte na výrobcem doporučenou minimální zátěž a také na průměr spodní tyče slunečníku.

Klasický typ zahradního slunečníku nebo slunečníku na balkon má středovou tyč. V horkých letních dnech slouží nejen jako ochrana a poskytuje příjemně chladivý stín, může také ale sloužit jako módní doplněk a být skutečným poutačem na vaší terase či zahradě.

 • slunečník není příliš velký, je lehký, a proto se s ním snadno manipuluje
 • díky středové tyči je ve větru velmi stabilní.

Ne vždy je však klasický slunečník optimálním řešením pro každý balkon či terasu. Stínidlo slunečníku je většinou umístěno nad stolem a tak neposkytne více stínu na požadovaném místě.

Výhody této skupiny bočních slunečníků vycházejí přímo z konstrukce slunečníku: tyče/stožáru umístěného mimo osu slunečníku:

 • neexistuje žádný centrální stožár, který by překážel posezení,
 • mnoho slunečníků s bočním ramenem nabízí možnost otočení kolem své osy a umístění tak střechy slunečníku na jiné místo, aniž by bylo nutné pohybovat základnou deštníku,
 • nastavit lze také úhel sklonu střechy, což na jedné straně výrazně prodlužuje stín a na druhé straně vykrývá nízko položené ranní nebo večerní slunce.

To, jestli a jak jsou potahy slunečníků odolné vodě jsme popsali na našem blogu v článku Je slunečník voděodolný?.

Výpis se aktualizuje