Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Ne: 9–18 h.)
košík je prázdný

Jak vybrat polstr na zahradní nábytek?

Vlastníte zahradu, chalupu, terasu či balkon? Rádi odpočíváte na křeslech, lavicích, lehátkách, houpačkách či židlích? Ať je zahradní nábytek vyroben ze sebepohodlnějšího materiálu, většinou se jedná o tvrdé dřevo, kov, plast či ratan. Sezení na takovém materiálu může být pohodlnější, když jej doplníte o vhodné polstry na zahradní nábytekpodušku nebo jiný sedák či opěrku. V tomto přehledu Vám přinášíme několik parametrů a cenných rad, které při výběru kvalitního polstrování zcela oceníte.

 

1. Typ zahradního křesla, židle

Rozměry polstruKaždé křeslo, lavice, židle nebo jiný zahradní či domácí nábytek má jiný rozměr. Aby vybraný polstr na Váš nábytek skvěle padnul, je na samotném začátku potřeba zjistit, jaký typ křesla či židle máte a ještě lépe znát rozměry jeho jednotlivých částí.

U polstru se udávají tyto míry:

 1. celková délka polstru
 2. šířka polstru (vč. lemování)
 3. hloubka sedací části
 4. výška opěrné části
 5. síla polstru

 

Pro lepší orientaci přikládáme typy a orientační rozměry polstrů na zahradní nábytek. Pokud si z nabídky rozměrů nevyberete, šijeme polstry na míru dle Vámi zadných rozměrů a to již od jednoho kusu.

Nízká opěrka
(ca. 100x48x6 cm)

Střední opěrka
(ca. 110x48x6 cm)

Vysoká opěrka
(ca. 117x48x6 cm)

Relax křeslo
(ca. 170x48x6 cm)

Monob. vysoký
(ca. 93x44x2 cm)

Monob. nízký
(ca. 77x44x2 cm)

Lehátko
(ca. 190x59x6 cm)

Lavice
(různé rozměry)

Sedáky
(různé rozměry)

 

2. Barva, desén polstru

Dalším kritériem, které Vás bude při výběru zajímat, je barva polstru. Polstr nepořizujeme na jednu nebo dvě sezóny a tak je zde předpoklad, že Vám nové podušky vydrží několik let, nebudou blednout a budou a stále moderní. Značka Doppler používá při výrobě všech svých produktů výhradně kvalitní materiály a látky. Kvalitu produktů dokládají jak certifikáty jakosti (nezávislý Institut Hohenstein), tak naši spokojení zákazníci. Barvy a vzory jsou nadčasové, pečlivě vybrané návrháři a velmi snadno se dají kombinovat s dalšími doplňky ve Vašem interiéru či exteriéru. Daný desén polstru je ve většině případů dostupný pro různé typy polstrů. Vaši oblíbenou barvu či vzor tak můžete mít stejnou na křesle, židli, lehátku, lavici či houpačce. Pro atypický nábytek nabízíme individuální výrobu polstrů na míru.

 

3. Cena

Třetím parametrem je cena. Polstrů na zahradní nábytek je na trhu celá řada, levné a dražší. Cenu ovlivňuje velikost polstru a kvalita použitých materiálů. Polstry na malé plastové křesílko (nízký monoblok) jsou samozřejmě levnější, než větší polstry na lehátko či houpačku. V našem e-shopu najdete různé produktové řady polstrů Doppler. Všechny jsou šity výhradně v České republice, tedy žádná Čína.

Přehled řad polstrů značky Doppler seřazených od nejlevnějších po nejkvalitnější:

 • základní řada levných polstrů SPOT,
 • jednobarevné polstry série HIT UNI a CITY,
 • oblíbené zahradní polstry LIVING v komfortní síle 6 cm,
 • trendy polstry CASA v oboustranném provedení,
 • velmi elegantní polstry se zipem řady ART v jemných pastelových barvách,
 • prémiová kolekce polstrů STAR s dralonovými potahy a impregnací vůči vodě a plísni.

Polstr Doppler Living 5336Polstr Doppler Living 5309Polstr Doppler Living 5113Polstr Doppler Living 2097

 

4. Údržba a ošetření polstrů

Ve spolupráci s renomovaným Hohenstein Institutem v Německu jsou prakticky všechny textilie polstrů Doppler v našem e-shopu průběžně testovány. U tkanin opatřených značkou jakosti „Prověřená kvalita – Hohenstein Institut“ jsou kromě standardního testování UV-ochrany, stálobarevnosti a zdravotní nezávadnosti prověřovány i vlastnosti jakou jsou vodoodpudivost textilie, odolnost proti oděru i při velmi častém používání či odolnost povětrnostním vlivům.

Výrobky jsou testovány a hodnoceny dle směrnic tohoto nezávislého institutu za použití bezfluoridové technologie na bázi křemíku. Ve srovnání s neošetřenými materiály je pak potvrzen silný hydrofobní účinek textilie i její odolnost vůči povětrnostním vlivům a oděru.

Pro výrobu polstrů Doppler jsou použity výhradně takové materiály, které podléhají tomu nejpřísnějšímu měřítku v oblasti ekologie a zdraví. Všechny polstry mají certifikaci Oeko-Tex Standard 100.

Polstr Doppler Living de LuxePolstr Doppler Living de LuxePolstr Doppler Living de LuxePolstr Doppler Living de LuxePolstr Doppler Living de LuxePolstr Doppler Living de Luxe

 

V našem e-shopu naleznete kvalitní zahradní polstry značky Doppler 100% české výroby, a to na různý zahradní nábytek - křesla nízká, střední, vysoká i relaxační, lavice, sedáky na židle i houpačky. V případě nevyhovujících rozměrů šijeme sedáky i polstry na míru a to na jakýkoliv nábytek.

Nevíte, jaký polstr či sedák zvolit? Rádi Vám s výběrem vhodného polstru poradíme - kontaktujte nás.

Výpis se aktualizuje