Získejte 10% slevu jako dárek 🎁 k MDŽ na všechny objednávky nad 2000 Kč. Slevový kupón: MDZ. Neplatí při nákupu na IČO.

Zavřít
košík je prázdný

Kovové slunečníky s boční tyčí

Jsou velmi oblíbené díky své konstrukci s boční nohou, která nezabírá místo a nepřekáží pri umístění zahradního nábytku. Boční stožár tak může stát zcela mimo posezení. Tyto slunečníky jsou často výkyvné s naklápěcí střechou, kterou tak můžete libovolně přizpůsobit jdoucímu slunci. To zaručí stálý stín bez nutnosti další složité manipulace s celým slunečníkem. Široká nabídka slunečníků s boční tyčí (nohou) zahrnuje velmi žádané modely evropských značek Doppler, Glatz, Knirps, Scolaro a Derby. Ke všem nabízeným slunečníkům poskytujeme poradenství při výběru, záruční i pozáruční servis, náhradní díly i potahy.

Ing. Tomáš Kříž

Ing. Tomáš Kříž
majitel e-shopu

Co je dobré vědět před koupí slunečníku s boční tyčí.

  • Klasické slunečníky mají středovou tyč, obvykle vyrobenou ze dřeva nebo hliníku, a jsou často vybaveny jednoduchým otevíráním, stejně jako klasický deštník - tlačením vzpěr nahoru, některé již pohodlněji pomocí kličky.
  • Střechu některých zahradních slunečníků se středovou tyčí lze také naklonit, ale ne tolik, jako u slunečníků s boční tyčí. Některé modely bočních slunečníků lze totiž naklonit podél osy ramene, jiné lze naklápět např. i směrem ke stojé tyči slunečníku či otáčet kolem své osy.

  • Spousta místa díky bočnímu stožáru

Hlavní výhodou boční slunečníků oproti klasickým zahradním slunečníkům je to, že slunečník s bočním stožárem nemá ve středu rušivou tyč. Své posezení tak velmi efektivně ochráníte před sluncem a dokonce i s relativně s menšími průměry střech. Pozor: Díky tomu je boční slunečník náchylnější na vítr než běžný středový slunečník. Zvýšená pozornost by měla být tedy věnována odpovídající předepsané minimální hmotnosti zátěže či jejich kotvení.

  • Boční slunečník může zastínit velmi velké plochy

Mnoho slunečníků s boční tyčí má jednu nebo více pohodlných možností náklonu střechy. To znamená, že stínění je možné i při nízkém slunci. Výhodou je tak stín i v pozdějších hodinách. Kromě toho mívá slunečník rotační funkci - bývá otočný kolem své osy. To umožňuje, aby se slunečník pohodlně pohyboval se sluncem po celý den, aniž by se musel přemísťovat z místa na místo.

  • Lampové slunečníky s bočním ramenem poskytují velkou flexibilitu, variabilitu a velký stín.

Výpis se aktualizuje