košík je prázdný

Příslušenství ke slunečníkům Glatz

Kompletní nabídka stojanů a kotvení pro švýcarské slunečníky Glatz. Nabídka zahrnuje mobilní stojany, dlaždicové stojany, montážní trubky, kotvení do země, ochranné obaly proti prachu, špíně i vodě či LED osvětlení. Jsme autorizovaný prodejce slunečníků Glatz. S výběrem správného příslušenství pro zahradní slunečník Glatz Vám rádi poradíme.

Ing. Tomáš Kříž

Ing. Tomáš Kříž
majitel e-shopu

Několik doporučení při nákupu příslušenství ke slunečníkům.

Při koupi stojanů ke slunečníku byste měli dbát na to, abyste jej nekotvili příliš lehce. Zejména u slunečníků s boční tyčí je vyžadována vysoká hmotnost stojanu nebo jiné bezpečné kotvení - těžiště slunečníku není centrální, je zcela mimo osu. U všech slunečníků v naší nabídce najdete v popise minimální doporučenou hmotnost stojanu, kterou je nutné dodržet. U každého slunečníku najdete také v souvisejícím zboží odpovídající stojany, či kotvy do země, ze kterých si můžete vybrat.

Zemní kotvy zapuštěné do země se stávají stále populárnějšími. Nezabírají prostor na terase, poskytují nejvyšší stabilitu slunečníku a ani opticky neruší v zimním období. Instalace kotvy je jednoduchá: kotva se zabetonuje do země a na tuto kotvu se slunečník jednoduše přišroubuje. Jak zemní kotvu pro slunečník správně zabetonovat najdete na našem blogu v článku "Kotva pro slunečníky: Jak ji zabetonovat?".

  • Řada slunečníků s boční tyčí má již v balení slunečníku dlaždicový stojan (kříž), do kterého se umístí pouze odpovídající zátěžové dlaždice. V opačném případě je stojan nabízen jako volitelné příslušenství.
  • Mobilní žulové stojany na slunečníky, které mají kolečka, jsou obzvláště praktické. Pokud jsou používány na pevném podkladě (dlažba, beton), lze slunečník či stojan snadno přemístit. Některé modely bývají také doplněny o praktická madla.
  • Existuje také celá řada různých plastových plnitelných stojanů a to ať už pískem nebo vodou. Díky své nízké váze jsou snadno manipulovatelné a skladovatelné.

Ochranný obal na slunečník rozhodně doporučujeme pořídit. Důvodů je hned několik:

  • potah a konstrukce slunečníku ve složeném stavu netrpí na ostré UV záření, které negativně působí na všechny materiály (blednutí potahu, stárnutí materiálů apod.),
  • ochranný obal chrání potah slunečníku před prachem, ptáky apod.,
  • obal také chrání slunečník ve větru - slunečník je kompaktně složen a při řádně zapnutém/zašněrovaném obalu nehrozí samovolné otevření střechy větrem.

Výpis se aktualizuje