košík je prázdný

Slunečníky KNIRPS

Exkluzivní stínidlo pro zahradu, terasu či balkon - to jsou slunečníky Knirps, které poskytnou vám a vašim hostům chladivý stín za slunečných dnů a zároveň dodají moderní akcent vaší zahradě, terase či balkónu. Tyto luxusní slunečníky kloubí vysokou kvalitu použitých materiálů s jedinečnou funkčností. V sortimentu modelů Knirps najdete slunečníky v mnoha barvách a provedeních. Můžete si si vybrat mezi různými velikostmi i typy slunečníků. Zajisté najdete přesně ten slunečník, který vyhovuje vašemu prostředí a vašim individuálním potřebám! Slunečníky německé značky Knirps doplňuje kvalitní příslušenství, jako jsou praktické stojany či ochranné kryty.

 

Slunečníky Knirps přesvědčí všestranností

Prémiové slunečníky Knirps jsou mnohostranné: Můžete si objednat klasický slunečník se středovou tyčí a naklápěcím kloubem, nebo můžete dát přednost pro boční slunečník s výkyvnou střechou, kde díky umístění tyče mimo osu slunečníku ušetříte na terase místo. V malých prostorách přesvědčí kvalitní balkonové slunečníky díky svým malým rozměrům a obdélníkovému tvaru. Tip: Automatický slunečník Knirps lze otevřít velmi pohodlně pomocí kličky. Pokud budete pokračovat při otevírání slunečníku točením kliky dále, střecha slunečníku se začne automaticky naklápět na stranu – ideální řešení pro individuální přizpůsobení slunečníku aktuálnímu slunečnímu záření. Vybrané materiály, jako jsou strukturální polyestery, vás chrání před UV zářením a činí váš slunečník odolným vůči povětrnostním vlivům, včetně vodoodpudivosti. Hliníkový rám boduje nízkou hmotností, čistým designem a elegancí.

 

Správné příslušenství pro váš slunečník Knirps

Abyste mohli svůj nový slunečník Knirps používat bez námahy, potřebujete správné příslušenství. Stojany na slunečníky Knirps jsou robustní a zajišťují, že váš slunečník zůstane spolehlivě na svém místě. Tip: Chcete rychle přesunout slunečník z bodu A do bodu B? Pak se rozhodněte pro stojan na slunečník s kolečky. V sortimentu příslušenství Knirps najdete také ochranné obaly, které chrání slunečník před prachem, vlkem, deštěm a silným UV zářením. Na objednání jsou k dispozici veškeré náhradní díly včetně náhradní potahů. Svému modelu tak můžete dát během chvilky zcela nový vzhled. V zimě můžete slunečník uložit do odpovídajícího ochranného krytu – chrání před větrem, nepříznivým počasím a nečistotami.

Ing. Tomáš Kříž

Ing. Tomáš Kříž
majitel e-shopu

Nejprodávanější

Nákup zahradního slunečníku: Co je potřeba vědět před jeho pořízením.

Existují dva základní typy slunečníků: boční slunečníky, které mají tyč/stožár umístěn mimo osu stínidla (střechy) slunečníku a slunečníky se středovou tyčí, kde je noha umístěna v ose stínidla.

Slunečníky s boční nohou poskytnou příjemný stín i nad velkou terasou, posezením u bazénu i na zahradě. Boční tyč, kotvení slunečníku či jeho stojan vám neubírá prostor a šetří tak cenné místo k odpočinku.

Slunečníky na balkon jsou velmi oblíbené a nabízí komfortní nastavení sklonu střechy a tím velmi snadné vykrytí slunečního svitu po celý den. Současné modely balkonových slunečníků jsou navíc moderně pojaté. Mají menší rozměr střechy než velké zahradní deštníky. V této skupině naleznete i balkonové clony, které umožní maximální variabilitu a naklápění ve všech směrech.

Naklápěcí slunečníky s kloubem vám umožňí nastavit sklon střechy podle toho, odkud zrovna svítí slunce. Spolehlivě vás ochrání před ostrým sluncem a škodlivým UV zářením po celý den.

Při nákupu slunečníku je velmi důležité si uvědomit, že cenové rozdíly mezi jednotlivými modely jsou spojeny s technickými a materiálovými detaily, které vylepšují dané modely slunečníků a slibují snadnou manipulaci a výdrž materiálů.

 • Slunečníky se velmi liší co do použitelnosti,
 • v často úžasné funkčnosti,
 • stálobarevnosti/světlostálosti potahu,
 • UV ochranou,
 • dostupností náhradních dílů.

Při nákupu dávejte pozor na to, jakým způsobem se váš nový slunečník bude ovládat - otevírat/zavírat: nejznámější je ovládání pomocí kličky. Je zde však také funkce push-up či teleskopické ovládání.

Terasa, zahrada i balkon jsou místa, kde rádi trávíme čas a relaxujeme v příjemném chladivém stínu. Tvar střechy (stínidla) slunečníku volte podle toho, do jakých prostorů jej umístíte.

 • Čtvercové slunečníky se hodí do pravidelných prostorů a hranatým doplňkům zahradního nábytku - obdélníkovému a čtvercovému stolu. Vzhledově, ale i prostorově jsou tedy předurčeny pro symetrické prostory. Často je také vidíme v restauracích, kavármách i hotelích.
 • Obdélníkové slunečníky jsou vhodné na balkony a k zahradnímu posezení či malé terasy obdélníkového tvaru. Pro úsporu místa je lze postavit jednou stranou ke zdi.
 • Kruhové slunečníky volíme k zastínění menších prostor a na pláž. Střecha slunečníku je tvořena většinou šestiúhelníkem nebo osmiúhelníkem.

V nabídce je celá řada rozměrů slunečníků. Nevíte, jaká velikost bude ta správná pro vaši odpočinkovou zónu? Položte si otázku, jak velký stín budete potřebovat. Na základě toho zvolte daný rozměr slunečníku. V nabídce slunečníků najdete modely o průměru od 150 cm až po velké slunečníky s rozměry až 8 metrů. TIP: Pro zahradní stůl se 6 křesly volte slunečník 3m, případně i větší s rozměrem 4m.

Na trhu je celá řada předních výrobců slunečníků (Doppler, Glatz, Knirps, Scolaro). Všichni tito výrobci se snaží o to, aby slunečník na zahradu měl ty nejlepší vlastnosti a funkce, díky kterým se vám bude slunečník snadno ovládat a poskytne příjemný stín od rána až do večera.

 • Kloub, pomocí kterého můžete naklápět střechu slunečníku do různých stran a vykrýt tak sluneční svit po delší čas.
 • Výškové nastavení pomůže snížit střechu slunečníku a v kombinaci s naklápěcím kloubem docílíte ještě většího stínu.
 • Otevírání a zavírání kličkou velmi usnadní otevření i složení slunečníku a to jen pomocí několika málo otočení.
 • Boční slunečník má často navíc naklápění střechy v horizontálním i axiálním úhlu a je otočný kolem své osy.

Stojany a držáky na slunečník jsou potřebným příslušenstvím, které nesmí při nákupu a následném kotvení slunečníku chybět. Mohou být žulové, betonové, plastové plnitelné pískem nebo vodou, ve formě kotev do země či dlaždicových stojanů. Správně zvolený slunečník s podstavcem tvoří bezpečné stabilní stínění i za silnějšího větru. Při výběru odpovídajícího kotvení dbejte na výrobcem doporučenou minimální zátěž a také na průměr spodní tyče slunečníku.

Klasický typ zahradního slunečníku nebo slunečníku na balkon má středovou tyč. V horkých letních dnech slouží nejen jako ochrana a poskytuje příjemně chladivý stín, může také ale sloužit jako módní doplněk a být skutečným poutačem na vaší terase či zahradě.

 • slunečník není příliš velký, je lehký, a proto se s ním snadno manipuluje
 • díky středové tyči je ve větru velmi stabilní.

Ne vždy je však klasický slunečník optimálním řešením pro každý balkon či terasu. Stínidlo slunečníku je většinou umístěno nad stolem a tak neposkytne více stínu na požadovaném místě.

Výhody této skupiny bočních slunečníků vycházejí přímo z konstrukce slunečníku: tyče/stožáru umístěného mimo osu slunečníku:

 • neexistuje žádný centrální stožár, který by překážel posezení,
 • mnoho slunečníků s bočním ramenem nabízí možnost otočení kolem své osy a umístění tak střechy slunečníku na jiné místo, aniž by bylo nutné pohybovat základnou deštníku,
 • nastavit lze také úhel sklonu střechy, což na jedné straně výrazně prodlužuje stín a na druhé straně vykrývá nízko položené ranní nebo večerní slunce.

To, jestli a jak jsou potahy slunečníků odolné vodě jsme popsali na našem blogu v článku Je slunečník voděodolný?.

Výpis se aktualizuje