Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Pá: 9–18 h.)
košík je prázdný

Co znamená označení Oeko-Tex® Standard 100 a jaký má přínos?

28. 2. 2024 14:11 Aktuality a novinky
Co znamená označení Oeko-Tex® Standard 100 a jaký má přínos?

Co znamená označení Oeko-Tex® Standard 100 a jaký má přínos nejen u polstrů na zahradní nábytek? Sepsali jsme klíčové informace proč se vyplatí při nákupu zkontrolovat toto označení.

Oeko-Tex® Standard 100Oeko-Tex® Standard 100 je celosvětově uznávaný certifikát a zaručuje, že textílie, které ho nesou, prošly důkladným testováním na škodlivé látky. To znamená, že při jejich výrobě nebyly použity žádné chemikálie, které by mohly ohrozit lidské zdraví a životní prostředí. Pokud toto označení najdete na štítku výrobku, můžete si být jisti, že při jeho výrobě nebyly použity žádné chemické látky.

Přínos a význam Oeko-Tex® Standardu 100

Dostal se Vám do rukou výrobek, který má štítek s označením Oeko-Tex® Standardu 100? Pokud ano, je to skvělé. Daný produkt je certifikován a znamená to, že každá jeho součást, tj. každá nit, knoflík, molitan, zip a další příslušenství, byly velmi přísně testovány na přítomnost škodlivých látek. Tento výrobek je tak bezpečný pro lidské zdraví.

Test a samotná certifikace je prováděna zcela nezávislými instituty OEKO-TEX® na základě rozsáhlého katalog kritérií. V daném testu se bere v úvahu řada látek, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. Mezní hodnoty pro získání Oeko-Tex® Standardu 100 jsou v mnoha případech stanoveny nad národní a mezinárodní požadavky. Databáze kritérií je pravidelně aktualizována a to nejméně jednou ročně. Zaneseny jsou tak nové vědecké poznatky i zákonné požadavky.

Co certifikát Oeko-Tex® Standard 100 zaručuje:

  • Textilie neobsahují žádné zakázané látky, jako jsou pesticidy, formaldehyd, těžké kovy, aromatické aminy a karcinogenní barviva.
  • Obsah regulovaných látek je pod přísnými limity, které jsou mnohem přísnější než legislativní požadavky.
  • Textilie je bezpečná pro lidské zdraví, a to i pro citlivou pokožku.

Třídy produktů Oeko-Tex® Standard 100

Oeko-Tex® Standard 100 rozlišuje 4 třídy produktů, které se liší podle účelu použití a také v požadavcích na kvalitu.

Třída I: Zahrnuje textilie pro kojence a batolata do 3 let: oblečení, plenky, ložní prádlo a další textilie, které přicházejí do přímého kontaktu s citlivou pokožkou miminek a batolat. Platí ze nejpřísnější limity pro obsah škodlivých látek.

Třída II: Zahrnuje výrobky, které přichází do přímého styku s pokožkou. Třída zahrnuje: oblečení, polstry na zahradní nábytek, matrace, spodní prádlo, ponožky, ručníky a další textilie.

Třída III: Zahrnuje výrobky pro nekontaktní použití, tedy nepřichází do přímého styku s pokožkou. Patří sem například kabáty, bundy, závěsy a potahy na nábytek.

Třída IV: Třída produktů zahrnuje dekorační materiály. Patří sem interiérové doplňky jakou jsou například záclony, ubrusy, polštáře, deky aj.

Zahradní polstry Doppler a Oeko-Tex® Standard 100

Přestože námi nabízené polstry Doppler měly v minulosti materiály certifikované, certifikát Oeko-Tex® Standard 100 ve třídě 2 nese od léta roku 2023 kompletní sortiment. Všechny naše výrobky mohou přijít do přímého kontaktu s pokožkou a jsou tak vyrobeny s ohledem na Vaše zdraví a životní prostředí. Splňují nejpřísnější měřítko na kvalitu polstrů v oblasti ekologie a lidského zdraví.

Polstry Doppler Oeko-Tex® Standard 100

Výpis se aktualizuje