Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Ne: 9–18 h.)
košík je prázdný

Zangenberg

Logo ZangenbergNěmecký výrobce slunečníků pro soukromé i profesionální využití, který má dnes již více jak 150letou tradici. Od roku 1860 se firma nejdříve specializovala na výrobu klasických deštníků, poté slunečníků.

1800: na začátku 19. století Johann Christian Zangenberg vyráběl komplikovaně otočné hole a deštníky v Osnabrücku. Jeho nejstarší syn Heinrich Zangenberg založil továrnu na deštníky - 1. října 1860.

1906: výrobní haly se staly pro rychle rostoucí firmu příliš malými a tak se firma neustále rozšiřovala.

Foto slunečník Zangenberg Monte Carlo

Deštníky Knirps byly vynalezeny ve dvacátých letech minulého století a od této doby začal jejich úspěšný příběh. Společnost Zangenberg se významně podílela na vývoji střech deštníků a později je distribuovala společně s dalšími společnostmi na základě licence. Nyní deštníky značky Knirps distribuuje firma Doppler - nabídku deštníků Knirps najdete na www.kvalitnidestniky.cz.

Druhá světová válka přerušila mnoho nadějí a plánů. Společnost byla úplně zničena v roce 1945 a křesťanský Zangenberg stál před zbytky své továrny. Spolu se svým synem Erichem Zangenbergem začal rekonstrukci.

Prostorná a moderní deštníková továrna byla postavena v letech 1959-1961 v průmyslové oblasti Fledder. V této době pravděpodobně jeden z nejmodernějších zastřešujících závodů na světě. V šedesátých letech se synové Horst Heinrich Zangenberg a Dieter připojili ke společnosti jako čtvrtá generace.

Foto slunečník Zangenberg Single pole

V polovině 60. let: Zangenberg zaměstnává více než 400 lidí. Každoročně se vyrábí 1,1 milionu deštníků. Produkty zahrnují skládací deštníky, pánské deštníky, módní deštníky a zahradní deštníky. S rostoucím dovozem deštníků se výroba v Německu zhoršovala. Již v roce 1965 bylo do Německa dovezeno 2,3 milionu deštníků.

Horst Heinrich Zangenberg uznal tuto obtížnou situaci a v 80. letech založil firmu na výrobu a prodej vysoce kvalitních slunečníků. V následujících letech byl vývoj nových produktů posunut dopředu a mimo jiné se jednalo o velký slunečník Palma, který se stále používá v potravinářském průmyslu.

Foto slunečník Zangenberg Multi pole

V roce 1998 byla zahájena výstavba nového sídla společnosti v Wallenhorst u Osnabrücku. Ralf Zangenberg se v této době připojuje k společnosti jako 5. generace. V roce 2010 oslavil Zangenberg své 150. výročí!

Dnes v německém Wallenhorstu vyrábí firma Zangenberg široký sortiment vysoce kvalitních slunečníků s boční i středovou tyčí, stínidel i velkých slunečníků pro gastronomii.

 

Zobrazit produkty Zangenberg

 

Výpis se aktualizuje