košík je prázdný

Zahradní slunečníky: dopřejte si chladivý stín

22. 3. 2019 14:02 Aktuality a novinky
Zahradní slunečníky: dopřejte si chladivý stín

Krásný zahradní slunečník slouží nejen jako ochrana v horkých letních dnech, kdy poskytuje příjemný chladivý stín, ale může také sloužit jako parádní módní doplněk. Ve vaší zahradě se tak stane obdivovaným prvkem.

Náš rádce pro výběr slunečníku a náš zákaznický servis Vám při výběru správného modelu ochotně poradí. Alternativně můžete také proklikat různé typy slunečníků, které jsou dostupné v našem eshopu, a seznámit se tak s různými variantami a řešeními.

Rozeznáváme dva základní typy zahradních slunečníků:

Zahradní slunečník GLATZ Fortero

Klasickým slunečníkem na zahradu nebo balkon je typ středový. Ten je obvykle volen pro domácí použití v menších velikostech. Je lehký a proto i snadno přemístitelný. S dostatečně velkým/těžkým stojanem nebo s příslušnou kotvou do země, které najdete u našich značkových slunečníků, je slunečník se středovou tyčí velmi odolný proti větru. Středová tyč však může v některých situacích překážet a narušit uspořádání vašeho oblíbeného posezení. To je důvod, proč tento klasický slunečník není ideálním řešením pro každou zahradu, balkon nebo terasu. Střecha slunečníku nemůže být například umístěna přímo nad stolem či posezením a část stínidla (střechy) slunečníku, vrhá stín jinam, než byste potřebovali.

Zahradní slunečník s boční tyčí GLATZ Sombrano s naklápěcí střechou

Zcela jasné jsou tedy výhody slunečníku s boční tyčí (ramenem). Není zde žádný centrální stožár, který by stál v cestě, či jinak překážel. Kromě toho celá řada slunečníků s boční tyčí nabízí možnost otáčení nohy kolem své osy. Pro změnu vrženého stínu není nutné posouvat základnu slunečníku. Kromě toho lze úhel sklonu vrženého stínu nastavit také pomocí naklápěcí střechy slunečníku. Toto je velká výhoda tzv. výkyvných slunečníků, pomocích kterých dokážeme vykrýt jdoucí slunce po celý den. A to i nízké ranní nebo večerní.

Zahradní slunečník s boční tyčí DOPPLER Active výkyvný

Při nákupu slunečníku také věnujte pozornost tomu, jakým způsobem se slunečník otevírá a zavírá. Nejznámější je ovládání pomocí kličky. Jsou zde ale také funkce push-up či ovládání tažením lana - provázku. Je velmi důležité poznamenat, že cenové rozdíly mezi modely jsou často založeny na technických a materiálních detailech, které vylepšují některé slunečníky a poskytují snadnou manipulaci s vysokým komfortem. Slunečníky se značně liší svou jednoduchostí použití, často překvapující funkčností, citlivostí na světlo (blednutí potahu), kvalitou tkanin, jejich UV ochranou a dostupností náhradních dílů. V našem e-shopu Kvalitnislunecniky.cz naleznete velký výběr kvalitních slunečníků a určitě také takový, který bude plně vyhovovat vašim potřebám. Vyberte si z naší nabídky - zde, nebo nás kontaktujte, rádi Vám s výběrem poradíme.

Výpis se aktualizuje