☀️ Letní dárek SLEVA 5% na vše. Slevový kupón: SLEVA5. Neplatí při nákupu na ičo.☀️ Zavřít
Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Ne: 9–18 h.)
košík je prázdný

Výsledky testování slunečníků GLATZ ve větrném tunelu

5. 3. 2018 9:28 Aktuality a novinky
Výsledky testování slunečníků GLATZ ve větrném tunelu

U švýcarského výrobce prémiových slunečníků GLATZ znamená slovo slunečník dostat se na přední pozici. Podívejte se na výsledky testování a odolnosti jednotlivých modelů ve větru.

Kromě konstrukce, funkčnosti, vlastností a velikosti je rozhodujícím faktorem při výběru slunečníku také odolnost proti větru - zejména pro hotelové a restaurační podniky. Důležité je vybrat optimální zastínění za zohlednění větrných podmínek a velikosti daného prostoru. Švýcarský výrobce GLATZ hodnoty odolnosti větru jako jeden z mála výrobců po pečlivém testování udává.

GLATZ testuje modely slunečníků nejen s ohledem na funkčnost a ovládání, ale také pro jejich odolnost proti větru v aerodynamickém tunelu. Každý model slunečníku Glatz podléhá při testování stále silnější síle větru na pevně ukotveném podpěrném sloupu v aerodynamickém tunelu před tím, než bude uvolněn k prodeji. Změny a poškození příslušného modelu jsou pečlivě zaznamenávány, analyzovány a přepracovány (je-li to nutné) nebo odpovídajícím způsobem upraveny podle rychlosti větru.

Firma Glatz poskytuje specifikaci pro odolnost proti větru v kilometrech za hodinu (km/h) a Beaufort stupnice (Bft). Specifikace v km/h je ale směrodatná.

Jako bezpečné řešení na místech se zvýšeným větrem, například v horách nebo u moře, doporučujeme instalovat pevnou kotvu v zemi (s betonovým základem v zemi) a to nezávisle na typu slunečníku a jeho odolnosti vůči větru.

Aktuální výsledky testů posledních let!

Podívejte se na přehlednou tabulku větruodolnosti všech modelů slunečníků Glatz. Hodnoty platí pouze v případě, že je slunečník nenaklopený, v horizontální poloze a pouze pokud je pevně ukotven do země. Tabulku v PDF souboru si můžete stáhnout zde.

Výpis se aktualizuje