Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Pá: 9–18 h.)
košík je prázdný

Slunečník na balkon: rady před nákupem

Slunečník na balkon: rady před nákupem

Co je třeba zvážit před zakoupením balkonového slunečníku? Pod střechou slunečníku si můžete odpočinout a užít si svou dovolenou i na balkóně. A to dobře chráněni před škodlivým UV zářením nebo příliš chladným vánkem. :) Naši známí výrobci stojí za vysoce kvalitními modely s dlouhou životností. Podívejte se na několik užitečných rad, tipů a inspirací.

Existuje alternativa ke slunečníku na balkon?

Pokud nemáte nebo nechcete vytvořit prostor pro slunečník na balkóně, může být dobrým řešením pro ochranu před sluncem i sluneční clona. Takové stínění nabízí nejen ochranu před příliš velkým sluncem, ale často je také ozdobným prvkem a poskytne soukromí.

Slunečník na balkon: clona Doppler Active 180 x 130 cm

Jaké funkce nabízí dobrý slunečník?

Zvláště doporučujeme otočné a naklápěcí slunečníky s kloubem. Můžete je totiž během dne flexibilně nastavit podle samotné polohy slunce. Sluneční clony pro balkon jsou často také vybaveny praktickými otočnými mechanismy, aby je bylo možné snadno umístit stranou, když nejsou používány. Klička slunečníku také zajistí velmi snadné otevírání a zavírání. Naše nabídka slunečníků na balkon značek Doppler, Glatz a Knirps obsahuje mnoho modelů, které splní každé vaše přání. Jsou totiž snad ovladatelné, stabilní, dostupné v různých velikostech i barvách a v neposlední řadě moderní.

Slunečník na balkon Knirps Silver 220 cm

Jakou roli hraje tvar střechy?

Není to tak důležité. Obdélníkové slunečníky mají kromě osobních preferencí tu výhodu, že mohou být umístěny u zdi domu, aby ušetřily prostor. To umožňuje úplný stín a šetří místo na vašem balkóně či terase.

Nabízí můj slunečník dostatečnou ochranu před sluncem?

Obzvláště nekryté balkony jsou často vystaveny silnému slunci. Kvalitní balkonový slunečník chrání vás i váš balkonový nábytek před ostrým slunečním zářením. Více se můžete došíst na našem blogu v článku "Poskytuje můj slunečník dostatečnou ochranu před UV zářením?".

Slunečník na balkon Suncomfort Flex Roof 210 x 150 cm

Co dělat se slunečníkem v zimě?

V zimě musí být slunečník na balkon řádně uschován. Doporučujeme jej řádně nechat vyschnout a následně opatřit ochranným obalem, který jej chrání před všemi povětrnostními vlivy: vlhkostí, UV zářením, větrem, prachem ale i ptactvem apod.

vybrat slunečník na balkon

Výpis se aktualizuje