Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Pá: 9–18 h.)
košík je prázdný

Odborníci radí: Pravidelné funkční kontroly slunečníku by měly být samozřejmostí

3. 3. 2018 23:49 Aktuality a novinky
Odborníci radí: Pravidelné funkční kontroly slunečníku by měly být samozřejmostí

Nejen před každým začátkem sezóny by měl každý uživatel zahradního slunečníku zkontrolovat všechny jeho důležité části a jeho správnou funkčnost.

Nejen před každým začátkem sezóny by měl každý uživatel zahradního slunečníku zkontrolovat všechny jeho důležité části a jeho správnou funkčnost. Také každý restauratér a každý hotelový personál, který svým hostům nabízí pohodlí venkovních slunečníků, by měl věnovat velkou pozornost tomu, aby tyto slunečníky byly v dobrém stavu. To je jediný způsob, jak vyloučit skutečnost, že by slunečníky představovaly nebezpečí nejen pro hosty.

Dobrá doba pro kontrolu je začátek sezóny. Při rozbalení a čištění je snadné zjistit jakékoliv poškození. Zvláštní pozornost je třeba věnovat následujícím bodům:

  1. Jsou ramena střechy slunečníku, tj. komponenty, na kterých je uchycen potah, v dobrém stavu? Naražená ramena musí být bezpodmínečně vyměněna. V případě pochybností je třeba také vyměnit ramena, která jsou ohlá.
  2. Další kontrola by měla směřovat na všechny spojovací části. Opět zkontrolujte, zda jsou všechny součásti v dokonalém stavu.
  3. Ukotvení slunečníku musí být přesně přizpůsobeno velikosti střechy slunečníku a jeho celkové hmotnosti. Nejlepší způsob je použít výrobcem doporučené příslušenství. Pokud to není možné, měli byste dodržovat ukotvení velmi striktně podle specifikace výrobce slunečníku, který uvádí minimální hmotnost zatížení (viz níže). Pouze tímto způsobem je zaručena trvalá a bezpečná poloha slunečníku.
  4. Na závěr by mělo být samozřejmostí zkontrolovat všechny šrouby a v případě potřeby je utáhnout.

Dokonce i v průběhu sezóny by se měly opakovaně kontrolovat slunečníky v gastro sektoru (hotely, restaurace, kavárny apod.). Zvláště důležitá je tato kontrola po bouřce či silnějších poryvech větru.

Výrobci slunečníků udávají minimální doporučené zatížení slunečníku při max. síle větru odpovídající stupni 4 Beaufortovy stupnice (Bft.). Pokud je vítr silnější, nelze tedy stabilitu garantovat.

Rada na závěr. V případě silných poryvů větru je nutné nechat slunečníky zavřené. Vyloučíte tak možné škody a zranění.

Výpis se aktualizuje