☀️ Letní dárek SLEVA 5% na vše. Slevový kupón: SLEVA5. Neplatí při nákupu na ičo.☀️ Zavřít
Poradíme Vám: (+420) 604 444 909 (Po–Ne: 9–18 h.)
košík je prázdný

Nové barvy slunečníků Glatz

6. 2. 2023 12:52 Aktuality a novinky
Nové barvy slunečníků Glatz

Švýcarský odborník na ochranu před sluncem Glatz uvedl na trh zcela novou kolekci barev pro potahy svých slunečníků.

Ve spolupráci s odborníky na trendy barvy z designového studia bylo sestaveno celkem 70 elegantních odstínů, které sledují aktuální barevné trendy pro zahradní nábytek. Velký výběr nyní zákazníkům hledající slunečník přináší ještě více možností pro dokonalý individuální barevný design na jejich balkoně či terase.

Moderní venkovní prostory se již dávno staly venkovními obývacími pokoji, na kterých pokračuje styl obytných prostor s odpovídajícím nábytkem a dekoracemi. To dotváří vlastní příjemnou atmosféru. Slunečníky Glatz dotvářejí harmonický design. Kombinují ergonomickou funkci a moderní design s vysoce kvalitními, trvanlivými a robustními tkaninami s UV ochranou.

Vzorkovníky potahů slunečník Glatz

V nové barevné kolekci jsou zastoupeny pastelové, jemné i ostřejší odstíny barev pro příjemnou náladu pobytu pod střechou slunečníku. Jsou rozděleny do tří kvalit tkaniny 2, 4 a 5 a to podle materiálu látky, stupně vodoodpudivosti, robustnosti a blednutí barvy. Nejvyšší kvalita zaručuje nejlepší světlostálost a tím i nejdelší intenzitu barev, nejvyšší robustnost a vodoodpudivost. Čím vyšší je kvalita tkaniny, tím pevnější a silnější tkanina. Je tu ale jedna věc, kterou mají všechny vysoce kvalitní slunečníky Glatz společné – bez ohledu na kvalitu tkaniny: maximální možnou UV ochranu (více než 98%), což odpovídá ochrannému slunečnímu faktoru 50 pro opalovací krém.

Vše je o detailech

Všechny vysoce kvalitní potahy slunečníků třídy 5 jsou šity na míru a 100% vyrobeny ve Švýcarsku. Svým matným vzhledem, pevností materiálu a vysoce kvalitním dvojitým lemem (u velkých slunečníků) a jednoduchým lemem (u zahradních slunečníků) dodávají střeše slunečníku velmi elegantní styl. Glatz dodává ke každému modelu slunečníku obepínací pásek, kterým lze potah svázat, pokud se slunečník nepoužívá.

Tkanina jakosti třídy 4 má jednoduchý, elegantní vzhled s jednoduchým rolovaným lemem. Látka třídy 2 má lesklý vzhled. Všechny modely slunečníků s potahy třídy 2 a 4 mají všitý látkový provázek, který je vždy po ruce pro rychlé svázání potahu slunečníku.

Dlouhá životnost

Pro dlouhotrvající radost s vaším slunečníkem jsou materiály pro výrobu potahů vybírány podle přísných kritérií. Cílem značky Glatz je maximální spokojenost zákazníka a užívali si tak stínu s dlouhotrvající životností. V tomto ohledu jsou nejen barva a první dojem na prvním místě.

Pokud potřebujete produkt s dlouhou životností, kvalitní polyakrylová látka třídy 5 by měla být vaší první volbou: díky speciálnímu výrobnímu procesu vykazují tyto tkaniny vynikající odolnost vůči roztržení či tahu. Další bonus je v impregnaci, která se aplikuje při výrobě. Tím se zabrání uplívání prachových částic a plísním v materiálu. Tkaniny kvalit 4 a 2 také přesvědčí dlouhou životností a nabízí působivou odolnost proti roztržení.

Kvalita tkaniny Materiál Gramáž Světlostálost ve dnech (první změna barvy) Vodní sloupec
5 100 % polyacryl 350 g/m2 min. 350–700 (stupěň 7–8) >350mm
4 100 % polyester 250 g/m2 min. 350 (stupěň 7–8) >150mm
2 100 % polyester 220 g/m2 min. 80–160 (stupěň 5–6) >100mm

 

Světlostálost látky

Někdy také nazývána stálobarevnost. Definuje úroveň bělení sluncem. Pokud je slunečník neustále vystaven slunečním paprskům, látka se časem vybělí. Jak silně a rychle k tomu dojde, závisí na kvalitě tkaniny. Tkanina kvality 5 nabízí vynikající světlostálost: díky barvenému polyakrylu, kde při samotné výrobě pronikly barevné pigmenty hluboko do vláken, bude barevná intenzita vašeho potahu slunečníku zachována po dobu minimálně 350 až 700 dnů, aniž by došlo ke ztrátě oslnivosti.

Potahy kvality 4 se vyznačují také působivou světlostálostí. Ve srovnání s kvalitou tkaniny 2, která po 80 až 160 dnech ztrácí intenzitu barvy, kvalita tkaniny 4 bude vykazovat počáteční barevné změny až po 350 dnech. Tkanina tř. 4 obsahuje barvený polyester, zatímco tkanina jakosti 2 používá kusově barvený polyester - zde je látka nejprve tkaná a poté až barvena; to znamená, že barvivo pokrývá pouze vlákna.

Jak prodloužit životnost látky? Chraňte jej ochranným krytem na slunečník. Ujistěte se, že jsou  zavřené slunečníky svázané a části látky složené směrem ven. Slunečníky by se neměly třepetat ve větru.

UV ochrana > 98 %

Každý slunečník Glatz vám poskytne optimální ochranu. Každý slunečník má ochranu před velmi silným slunečním zářením, ale ne všechny chrání proti škodlivým ultrafialovým (UV) paprskům. I když jen zlomek z nich se dostane k zemi, mohou způsobit vážné poškození kůže.

Všechny potahy Glatz mají štítek o testu ochrany proti UV záření. Procentuální hodnota uvedená na štítku je odvozena z ultrafialového záření hodnoty ochranného faktoru (UPF). Vychází z údajů zjištěných akreditovanou švýcarskou zkušební laboratoří Swiss Quality Testing Services (SQTS).

Při používání slunečníku je také důležité si uvědomit a věnovat pozornost záření způsobenému odrazem od okolí, jako jsou okenní tabule, vodní a kovové povrchy a další vysoce reflexní materiály.

Ochrana za každého počasí

Slunečníky Glatz vás nechrání jen před slunečními paprsky. Jsou taky odpuzovač vody. Čím vyšší je vodní sloupec materiálu, tím více je voděodolný potah slunečníku. Prémiová kolekce látek jakosti 5 má vodní sloupec >350 mm. Díky tomu nabízí vynikající ochranu za každého počasí. Látky v třídách tkanin 4 a 2 jsou taktéž vodoodpudivé (viz tabulka výše). V závislosti na kvalitě tkaniny, síle a trvání srážek, můžete pokračovat pod střechou slunečníku v suchu, navzdory dešti. Dodržujte však prosím pokyny pro péči o vlhké nebo mokré materiály.

Video z tvorby nové kolekce látek

Výpis se aktualizuje